Saç Ekimi

Anasayfa / Saç Ekimi / Saç Dökülmesi ve Nedenleri

Saç Dökülmesi ve Nedenleri

SAÇ DÖKÜLMESİ (Androgenetik Alopecia )

Saç bir çok nedene bağlı olarak dökülür. Saç Dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Saçsızlık yani Saç Dökülmesi problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birini tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkileyen ve tüm erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmen etkileyen, kişiyi hem fiziksel hem de etkileri açısından ruhsal bir sorundur.

25 yaşına kadar erkeklerin %25'ini, 40 yasına kadar %40'ini, 50 yasına kadar %50'sini etkiler. Erkek tipi Saç Dökülmesi, alnın iki yanında ve tepede olabileceği gibi tamamen bütün başı da kapsayabilir. Kadınlarda ise dökülme daha çok, saçların seyrekleşmesi şeklinde kendini gösterir. Saç ekimine (tedaviye) geçilmeden önce, saç dökülmesinin tipinin bir uzman tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Birçok hastalık, hormonsal ve metabolik düzensizlikler ve besinsel etkiler saç dökülmesini tetikleyebilir. Kellik genetik bir neden olup, yeniden çıkmayacak şekilde saçları döker. Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son Saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir Saç ekimi işlemidir. FUE ile tüm Saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

 

SAÇ,DÖKÜLMESİNİN BAŞLICA NEDENLERİ

*  Genetik yatkınlık

*  Hormonal değişiklikler

*  Stres

*  Yaşlanma

*  Kepek

*  Mevsim değişikliği

*  Cilt hastalıkları

*  Vitamin ve minarel eksikliği

*  Yıpratıcı kozmetik ürün kullanımı

*  Doğum

*  Yetersiz saç bakımı

*  Havasız ve kirli ortamda çalışma

*  Şapka kullanımı